Koloběžkové odpoledne

Doprovodný program s Dobroběžkou

Ve spolupráci s firmou Yedoo jsme připravili doprovodný program, během kterého si budete moci vyzkoušet jízdu na koloběžce, na které jede napříč Asií i dobrodruh Marek Jelínek, otestovat svou zručnost v rámci mini-slalomu či si neformálně zazávodit na koloběžkovém ADRA-RACE. 

Info k zapůjčení koloběžek pro nezávodníky:

Na místě bude k zapůjčení 40 dospělých a 20 dětských koloběžek značky Yedoo za dobrovolný příspěvek (vratná záloha 500 Kč / 1000 Kč). 

Koloběžky si mohou zapůjčit všichni účastníci akce. Koloběžky bude možné si zapůjčit vždy nejdéle na půl hodiny (aby se dostalo na všechny :), a to v průběhu dopoledne od 9:30 hodin do 12:30 a pak po proběhnutí závodů od 14:30 do 15:00. Je nutné mít VLASTNÍ CYKLISTICKOU HELMU. 

Koloběžkové mini-závody

Pro všechny sportovní obojživelníky, kteří si po běhu budou chtít ještě trochu protáhnout nohy a ty z vás, které si koloběžení již získalo, či ještě získá, jsme s firmou Yedoo připravili možnost zazávodit si pro radost.

Kapacita koloběžek k zapůjčení je omezená. Chcete-li si koloběžku zarezervovat na závod, přihlašte se online co nejdříve a rezervujte si ji skrze registrační formulář níže. Případně si přineste svou koloběžku.

Info ke koloběžkovému závodu:

Před koloběžkovým závodem je nutné vyzvednou si startovní číslo v registračním stanu. V případě, že si závodník reservoval koloběžku při registraci, dostaví se se startovním číslem (a stahovacími stuhami) přibližně 25 minut před závodem ke stánku Yedoo, kde nahlásí své jméno a proti občance a vratné záloze 500 / 1000 Kč (dětská, dospělá) si vybere koloběžku a vyplní předávací formulář. Dostane potvrzení, se kterým koloběžku zase vrátí, a to hned po závodě, aby ji měli k dispozici další závodníci.

KOLOBĚŽKOVÝ ADRA-RACE

Nemáte-li vlastní koloběžku - nevadí! Na místě bude 40 koloběžek od firmy Yedoo k zapůjčení za dobrovolný příspěvek. S sebou je třeba mít pouze vlastní cyklistickou helmu. Trasa vede po rovině po in-line stezce na Letné.

 • trať 2, 6 km
 • Kapacita 50 závodníků (věk: 16 - 99 let)
 • Start 13:45, v případě velkého počtu závodníků bude start intervalový
 • Startovné - 300 Kč online, 300 kč na místě (jedná se o dar na veřejnou sbírku)
 • Registrace: online nebo na místě,
  Prezentace: 9:00 - 13:00
 • 40 koloběžek k zapůjčení ZDARMA proti občance a VRATNÉ ZÁLOZE 1000 Kč (rezervace možná při registraci na závod)
 • CYKLISTICKÁ HELMA - povinné vybavení! (Nebude k zapůjčení)

KOLOBĚŽKOVÝ MINI-RACE

Taky jste jako děti záviděli princezně Koloběžce? My ano! Proto pořádáme dětský koloběžkový minizávod. Na místě bude 20 dětských koloběžek k zapůjčení na závod za dobrovolný příspěvek. Je třeba mít s sebou pouze vlastní cyklistickou helmu. Děti do 15 let můžou závodit pouze se souhlasem rodičů, kteří na místě podepíšou čestné prohlášení. Trasa vede po in-line stezce.

 • trať 1300 m (11 - 15 let)
 • trať 300 m (6 - 10 let)
 • Kapacita 50 závodníků (věk: 10 - 15 let)
 • Start 14:00 (300 m), start 14:15 (1300 m)
 • Startovné - dobrovolné (jedná se o dar na veřejnou sbírku)
 • Registrace: online nebo na místě
  Prezentace: 9:00 - 13:15
 • 20 koloběžek k zapůjčení ZDARMA proti občance a VRATNÉ ZÁLOZE 500 Kč (rezervace možná při registraci na závod,) a
 • CYKLISTICKÁ HELMA - povinné vybavení! (Nebude k zapůjčení) + rodiče dětí mladších 15 let musí na místě podepsat ČESTNÉ PROHLÁŠENÍ

Celým výtěžkem ze startovného podpoříme projekt Čalantika.

Na co se ještě můžete těšit?

 • Jízda zručnosti pro nejmenší.

Proč koloběžíme?

Zatímco děti v Bangladéši překonávají každý den překážky na své cestě za lepší budoucností, zdolává český dobrodruh Marek Jelínek 9 000 kilometrů dlouhou trasu napříč Asií na své koloběžce. Každým ujetým kilometrem podpoří děti ve vzdělávacím centru Čalantika, kam v průběhu expedice zavítá. Právě proto nazval svou koloběžku Dobroběžka. Koloběžkovým odpolednem v rámci ADRAběhu navážeme na putování Marka a jeho koloběžky Dobroběžky za lepší budoucností desítek dětí z chudobných rodin z Bangladéše. Pojďte to rozjet s námi!

Více informací o Dobroběžce naleznete na webu: