Když se zeptáte běžného Čecha, zdali může sportem změnit svět, odpoví s velkou pravděpodobností, že jen těžko. Pokud se ale zeptáte účastníků letošního ADRAběhu, odpověď může být dočista jiná. 

Podívejte, co se podařilo změnit díky částce 130 000 Kč, kterou běžci věnovali na humanitární projekty organizace ADRA ze startovného!

Vyběhali jsme pitnou vodu pro Etiopany a pomohli etiopským maminkám

Z prostředků z ADRAběhu jsme mohli podpořit vesnické komunity bojující o zajištění obživy kvůli nedostatkům pitné vody.  Konkrétně jsme přispěli na opravu vodních nádrží a nákup oslíků s vozíkem pro matky samoživitelky, aby nemuseli vodu nosit na vlastních bedrech ze studní. Místní ženy jsme také cíleně zapojili do vodních komisí, které o vodní zdroje pečují. Mohou se tak aktivně podílet na rozhodovacích procesech ve svých komunitách.

Podívejte se na aktuální fotky z projektu od fotografa Jirky Tyrola, který nám nafotil letošní ADRAběh a letos s námi vyrazil na vlastní náklady také na monitorovací cestu právě do Etiopie, aby zachytil situaci na místě.

Podpořili jsme zajištění vzdělávání a obživy v Myanmaru

Díky ADRAběhu jsme mohli přispět finanční pomocí rodinám s dětmi školního věku žijících v provizorních uprchlických táborech v Kačjinském státě. Těmto dětem jsme mohli zajistit základní vzdělávání: Vzdělání je jediná možnost, jak naše děti z této situace dostat. V táborech žijeme několik let a stále není možné se dostat zpátky do našich domovů. Díky podpoře jsme mohli dětem koupit základní školní potřeby, které pro většinu Barmánců nejsou problém, ale pro nás jsou to významné finanční položky, na které je pro nás v této situaci složité dosáhnout. Moc děkujeme českým lidem a české vládě, která se rozhodla nás v této situaci podpořit.“
 
Prostředky z ADRAběhu pomohly také v Čjinském státě, kde již druhým rokem pracujeme na obnově přístupových cest a kanalizace. Na těchto projektech pracují místní lidé za férovou odměnu, mají tak možnost získat zdroj obživy: Projekt významně ulehčil náš život. V případě, že chceme jet prodat do města prodat dobytek či úrodu, již se dostaneme z vesnice na motorce a nemusíme podnikat dlouhou několikadenní cestu.“, zmiňují k projektu místní rodiny

Přispěli jsme na sanitaci a stavbu vodojemu pro 12 000 lidí v Libanonu

Účastníci ADRAběhu se svým startovným podíleli na stavbě vodojemu v údolí Biká, kde žijí tisíce syrských rodin. Kvůli přetrvávajícímu konfliktu v Sýrii se nemohou vrátit do své vlasti. Vodní zdroje v místě jsou ale omezené, s nedostatkem pitné vody proto bojují i místní Libanonci. Stavba vodojemu tuto situaci značně ulehčila. Na místě poskytujeme také hygienické balíčky pro rodiny v táborech.

Více o projektu si můžete přečíst v reportáži na iRozhlasu.

 

Děkujeme všem běžcům za jejich účast na ADRAběhu 2019!

Napsat komentář