Povedlo se! Doběhli jsme až do cílové pásky. Díky všem 535 ADRAběžcům a ADRAběžkyním jsme zdolali 3 000 km dlouhou cestu do Mali, kam poputuje pomoc v hodnotě 174 000 korun pro ty nejpotřebnější.

Když jsme se před měsícem rozhodli kvůli pandemii zrušit konání klasického závodu, měli jsme obavy z toho, jestli myšlenka ADRAběhu dokáže lidi spojit i na dálku. Zjistili jsme, že dokáže :). A dokonce i předčila naše očekávání!

Děkujeme za Vaše příběhy

Do výzvy se zapojili lidé ze všech koutů České republiky: z Karviné, Plzně, Jablonce, Břeclavi, Vodňan… Na sociálních sítích se pod hashtagem #bezimdoMali objevily desítky fotek od vás –⁠ lidí, kteří se rozhodli vykročit ze své komfortní zóny a uběhnout či ujít 10 km s myšlenkou na pomoc druhým! Pro některé účastníky to znamenalo první běh v životě nebo zvládnutí trasy na vozíčku. Dostali jsme od Vás krásné zprávy, jako tu od Jitky a Toníka nebo od Adrienn

„Po doběhnutí jsem si říkala, že bych ráda někoho kontaktovala a Váš e-mail mi to připomenul. Chtěla bych moc poděkovat za úžasný nápad, který kvůli koronaviru vznikl. Já sama běhám, pro radost, pro kondičku, kilometry ani čas neměřím. Hromadný běh by mě nelákal, ale tohle mě nadchlo a tak ještě stihla na poslední chvíli (poslední víkend akce) přihlásit sebe a svého osmiletého syna Toníka, který žádný běžec není. Rozhodla jsem se, že to, co nám bude chybět do společné dvacítky, uběhnu za něj. Běh jsme si rozdělili na dva dny a vyrazili do nepřízně počasí, společně jsme uběhli 22 km a Toníkovi nakonec k té desítce chyběl jen ždibínek. Báječně jsme si to užili. Děkujeme a jsme moc rádi, že jsme se mohli zapojit a podpořit rodiny a maminky samoživitelky v Mali. Mějte krásný den.“ – Jitka a Toník 

I just participated in the initiative „Run for Mali” with starting number 281. I would like to share with you that I ran the 10km in three running sessions and my final time for the 10 km is 01:28:33. It was a really nice initiative, I enjoyed the runs very much and I am happy that I could run for a good cause (especially that I researched the Tuareg people of Mali during my university years so this area is close to my heart) – Adrienn

Výhra v soutěži

Spousta z vás nám také zaslala časy svého běhu. Občas se jednalo o opravdové rekordy! Někteří běželi terénem, brodili řeku nebo vyrazili do hor. Někdo se zase proběhl v parku či se prošel se svými přáteli. V rámci naší výzvy nebyl výsledný čas tím zásadním, ale přesto jsme se rozhodli ocenit tři z vás, kteří svůj sportovní výkon sdíleli s ostatními. Adří batůžek, tričko, bambusový kelímek, knížku My, děti války, dřevěný flash disk a další hezké drobnosti proto zašleme Biance HudcovéTomáši Knoblochovi a Janu Matyášovi. Gratulujeme!

Jelikož si ale vážíme výkonu všech účastníků letošní výzvy, moc rádi vás uvítáme v naší centrále na adrese Markova 600/6v pražských Jinonicích, kde máme pro každého účastníka připraveny drobné ceny zítra nebo 5.10. mezi 9 a 17h. Rádi vás uvidímě :).

Kam nyní poputují vybrané peníze?

Prostředky vybrané na startovném v hodnotě 174 000 Kč poputují na veřejnou sbírku na pomoc nejpotřebnějším rodinám v Mali v rámci projektu podpořeného Ministerstvem zahraničních věcí ČR. Díky vašemu příspěvku budeme moci rodinám a maminkám samoživitelkám distribuovat potravinové poukázky, semena pro pěstování odolných plodin a některým maminkám věnujeme kozy, aby mohly jejich mlékem nakrmit sebe i svou rodinu a nebyly tak závislé na vnější pomoci. 

Děkujeme vám všem, co jste se zapojili do letošního ročníku. Moc jsme si to s vámi užili a budeme se těšit někdy příště u dalšího „hecu pro dobrou věc“!

Napsat komentář